Kosarka.jpgKošarkaši Metalca zabeležili su prvu pobedu u Superligi. Onisu proteklog vikenda pobedili ekipu Mega Vizure sa 80-74. Košarkaši Mega Vizure bili su bolji u prvom poluvremenu, vodili i sa deset poena prednosti, ali je nastavak pripao domaćim košarkašima. Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Sinovec sa 26 postignutih koševa, Ljubičić je pogodio 18 poena i uhvatio osam lopti, dok je Birčević zabeležio 17 poena, većinu u prvoj četvrtini. U gostujućoj ekipi, Milisavljević je postigao 17, Micić i Đekić po 10 poena.

Nakon dva kola Metalac zauzima sa tri boda četvrtu poziciju na tabeli sa jednom pobedom i jednim porazom isto kao i OKK Beograd. Vrh tabele pripada Hemofarmu, Radničkom i Partizanu sa po dve pobede, dok FMP, Zvezda i Mega Vuzura za sada imaju po dva poraza. Naredno kolo igra se 29. i 30. marta, a košarkaši Metalca gostovaće Hemoharmu.