Proteklog vikenda u Pan?evu odr?ano je Zimsko kolo prvenstva Srbije za pionire. U veoma jakoj konkurenciji 149 takmi?ara iz 26 pliva?kih klubova, ?etvoro?lana ekipa PVK “Valis” u ukupnom plasmanu zauzela je solidno 12. mesto, sa osvojenih 77 bodova.

Najbolje rezultate u ekipi PVK »Valis« ostvario je Petronijevi? Vanja (91.) sa dva peta, jednim ?estim i dva osma mesta, osvojiv?i ukupno 56 bodova. Sve svoje li?ne rekorde u disciplinama u kojima je plivao znatno je popravio, a najbolji rezultat postigao je u disciplini 1500 m slobodno sa rezultatom 19:41,45, osvojiv?i pri tom 373 FINA bodova. Postignutim rezultatima uvrstio se u prvih 8 pliva?a u kategoriji pionira u Srbiji, ?to je izuzetno veliki uspeh obzirom na uslove u kojima valjevski pliva?i treniraju.

Antoni? Strahinja (91.) je, i pored diskvalifikacije na 200 m prsno, uspeo da sa jednim devetim i jednim petnaestim mestom, osvoji 10 bodova za svoju ekipu.

?urica Eva (94.) je bila debitant na pionirskom prvenstvu Srbije, i sa po jednim dvanaestim, trinaestim i petnaestim plasmanom osvojila je 11 bodova za PVK »Valis«.

Raki? Matija (92.) tako?e je debitovao na ovom prvenstvu. Trema je u?inila svoje pa su izostali zapa?eni rezultati.

Pored pliva?a, na ovom takmi?enju PVK «Valis» je predstavljala i Sa?a Petronijevi? (89.), koja je, kao sudija sta?ista, na ovom dvodnevnom takmi?enju bila sudija na cilju.

Narednog vikenda, pliva?e »Valisa« o?ekuje Prvenstvo Srbije za kadete, omladince i apsolutnu kategoriju, koje ?e biti odr?ano u Kikindi.