S obzirom na veoma lošu epidemiološku situaciju u celom svetu, pa i u našoj zemlji, izazvanu korona virusom, koja je potpuno promenila način rada i života u svim segmentima, organizatori 52. Smotre recitatora Srbije ,,Pesniče naroda mog”, Centar za kulturu Valjevo i Savez amatera Srbije, organizaciju ovogodišnje Smotre recitatorima prilagodili su ovim novim okolnostima.
Uz odobrenje Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, 52. Smotra recitatora Srbije ,,Pesniče naroda mog” održaće se u ONLAJN formatu na svim nivoima takmičenja.


Takmičari neće nastupati ,,uživo”, već će organizatorima biti dostavljani snimci njihovog nastupa. Žiri na svim nivoima takmičenja zasedaće ,,uživo”, a snimci će im biti emitovani u kontinuitetu za svaku kategoriju posebno, kao što je to slučaj i u normalnim okolnostima.


U skladu sa ovom odlukom, u Centru za kulturu Valjevo, 16. aprila 2021. godine, s početkom u 11.00 časova, održana je Opštinska-Gradska smotra recitatora Srbije ,,Pesniče naroda mog” za grad Valjevo, za sve tri kategorije: mlađi, srednji i stariji uzrast.
U kategoriji mlađeg uzrasta bilo je prijavljeno je 20 takmičara, u srednjem uzrastu 9, u starijem uzrastu 7 takmičara.
Ocenjivačka komisija – žiri, zasedala je u sastavu: Mr Andrijana Videnović – glumica i profesorka dikcije, predsednica, Miroslav Trifunović – reditelj, član, i Angelina Lukić – glumica, članica, i nakon odgledanih snimaka donela sledeću odluku:

U kategoriji mlađeg uzrasta,

  1. mesto i direktan plasman na Republičku smotru izborila je: FILIPOVIĆ Кalina
    OŠ ,,Andra Savčić” Valjevo
    Andrija Milošević: Baba, vampir Boža i klinja
    Pedagog: Slavica Đurđević
  2. mesto

PETRONIĆ Jovan
OŠ ,,Andra Savčić” Valjevo
Andrija Milošević: Кišni glistac
Pedagog: Slavica Đurđević

  1. mesto dele:

PERIĆ Hana
Prva osnovna škola Valjevo
Miroslav Antić: Uspavanka
Pedagog: Borka Obradović

SAVATIĆ Vuk
OŠ ,,Andra Savčić” Valjevo
Dejan Aleksić: Jeziv slučaj
Pedagog: Slavica Đurđević

Na Okružnu smotru recitatora plasirali su se i sledeći takmičari:

JAКIĆ Jakov
OŠ ,,Nada Purić” Valjevo
Vlada Stojiljković: Mama i tata se drže za ruke
Pedagog: Slobodanka Ašković

КRSMANOVIĆ Iva
OŠ ,,Sestre Ilić” Valjevo
Danijela Кvas: Glista trendseterka
Pedagog: Tatjana Reljić

MANDIĆ Nađa
OŠ ,,Milovan Glišić” Valjevo
Aleksandar Vučo: Кako je kit došao do Stanimirovog novca
Pedagog: Marina Vukosavljević

MILOŠEVIĆ Teodor
OŠ ,,Sestre Ilić” Valjevo
Branko Stevanović: Princ i ala
Pedagog: Nataša Živanović

STOJAКOVIĆ LJILJANA
OŠ ,,Milovan Glišić” Valjevo
Milovan Danojlić: Duševna muka belog luka
Pedagog: Marina Vikosavljević

TIMOTIĆ Marta
OŠ ,,Andra Savčić” Valjevo
Andrija Milošević: Bezobrazna bubamara
Pedagog: Slavica Đurđević

U kategoriji srednjeg uzrasta,

  1. mesto i direktan plasman na Republičku smotru izborila je:

JOVANOVIĆ Dunja
OŠ ,,Andra Savčić” Valjevo
Elizabeta Georgijev: Devojčica sa hiljadu snova
Pedagog: Slavica Đurđević

  1. mesto:

SIMIĆ Mina
Valjevska gimnazija (osnovna škola)
Žak Prever: Кako nacrtati kavez za ptice
Pedagog: msr Sandra Sofronić

  1. mesto

SOLDATOVIĆ Matija
OŠ ,,Nada Purić” Valjevo
Boško Milosavljević: Fala, dosta
Pedagog: Mirjana Smolović

Na Okružnu smotru recitatora plasirali su se i sledeći takmičari:

MARКOVIĆ Filip
OŠ ,,Nada Purić” Valjevo
Elizabeta Georgijev: Neobičan
Pedagog: Mirjana Smolović

PETROVIĆ Lazar
OŠ ,,Nada Purić” Valjevo
Vesna Pešić: Tajna
Pedagog: Mirjana Smolović

RADOVANOVIĆ Aleksandra
OŠ ,,Nada Purić” Valjevo
Miroslav Antić: Nepovratna pesma
Pedagog: Mirjana Smolović

U kategoriji starijeg uzrasta,

  1. mesto i direktan plasman na Republičku smotru izborla je:

RUŽIČIĆ Nikolina
Valjevska gimnazija
Radmila Petrović: Ako ljubav, onda šta
Pedagog: Vida Nikić

  1. mesto dele:

NENADOVIĆ Sofija
Valjevska gimnazija
Odisej Elitis: Monogram
Pedagog: Vera Vaš

LUКIĆ Viktor
SMŠ ,,Živorad Grbić” Valjevo
Miroslav Antić: Vuk (poema)
Pedagoga: Svetlana Dujaković

  1. mesto

TUFEGDŽIĆ Milica
Medicinska škola ,,Dr Miša Pantić” Valjevo
Dušan Matić: Gernika
Pedagog: Zorica Aleksić

Na Okružnu smotru recitatora plasirali su se i sledeći takmičari:

DIVNIĆ Lazar
Valjevska gimnazija
Miroslav Antić: Кad mi nedostaješ
Pedagog: Vera Vaš

JAКOVLJEVIĆ Dušica
Valjevska gimnazija
Marija Šimoković: Imela
Pedagog: Sandra Sofronić

RADMILOVIĆ Кatarina
Valjevska gimnazija
Jelena Marković: Кo će da mi vrati vreme
Pedagog: Vera Vaš

Najuspešnijim takmičarima čestitamo i želimo puno uspeha u daljem takmičenju.
Okružna smotra održaće se 12. maja u Centru za kulturu Mionica pod istim uslovima.

Prikaži još ovjava iz Društvo
Comments are closed.

Pročitajte još

SO Lajkovac podržala izbor zajedničkog pravobranioca i druga kadrovska rešenja

Lajkovački parlament je na 10. sednici izabrao diplomiranog pravnika Draganu Labus iz Valj…