metalac.jpgKošarkaši Metalca pobedili su leskovačko Zdravlje u Valjevu rezultatom 80:76 u zaostaloj utakmici prvog kola Svislajon lige Srbije. Metalac sada ima dve pobede, koliko imaju i Lajons iz Vršca, Borac iz Čačka, kruševački Napredak Rubinu i niški Ergonom.

Ekipa Vlada Đurovića je tek u poslednjoj četvrtini obezbedila pobedu. Leskovčani su u 26. minutu imali 12 poena prednosti, 51:39, a posle treće deonice vodili su sa 60:50, ali nisu uspeli da zadrže prednost.

Metalac je, nošen podrškom oko 1.500 gledalaca, “u život vratio” kapiten Jovan Teodosić, koji je na početku četvrte deonice za minut postigao tri trojke iz tri napada, što je bilo presudno.