Na jednoj od najlepših planina Srbije Zlatiboru 04.03.2023. godine održano je prvenstvo Uže Srbije u karateu za kategorije Poletaraca, Pionira i Nada, koje je ujedno bilo i kvalifikacioni turnir za Državno prvenstvo. Karate klub 014 Valjevo nastupio je sa devet takmičara, iako je bilo planirano da nastupi šesnest. Zvog zdravstvenih razloga nastupilo je samo devet takmičara koji su osvojili šest medalja i isto toliko plasmana na državno prvenstvo. U kategoriji kata medalje su osvojili: Đorđe Mitrović, srebro, Željko Ranković ,bronzu, Iva Filipović, zlato, Lana Pavlović, srebro i Sara Nešić, zlato. Dok je u kategoriji borbi Anja Nikolić osvojila srebro.

Naši takmičari Bogdan Pavlović, Anđela Sekulić i Iva Krsmanović, dali su svoj maksimum ali u veoma jakoj konkurenciji nisu uspeli da se domognu nekog od odličja. Uprava kluba i trenerski tim koji čine Marina Goloskoković, Predrag Branković, Vladan Živanović i Milan Lepojević, veoma su zadovoljni postignutim rezultatima najmlađih takmičara KK 014, ovakvi rezultati ohrabruju i pokazuju da je rad sa mladim takmičarima na pravom kursu. Ostaje žal što svi takmičari nisu mogli da nastupe, jer bi rezultati kluba bili sigurno još bolji. U naredna dva vikenda očekuju nas dva jako bitna turnira državno školsko prvenstvo za sve uzraste i državno prvenstvo za mlađe kategorije.