Valis plivacki klub.jpgPlivači Valisa osvojili su ukupno 19 medalja, 17 u individualnim disciplinama i 2 u štafetnim trkama na takmičenju koje je održano u Jagodini u okvitu prvog kola Zimske lige plivačkog saveza centralne Srbije. Učestvovalo je 240 plivača iz 11 plivačkih klubova iz Jagodine, Paraćina, Zlatibora, Kragujevca, Niša, Kruševca i Valjeva.

Najuspešniji u ekipnoj konkurenciji nakon prvog kola je PK “Sveti Nikola” iz Niša sa 1314 bodova, na drugom mestu je PK “Niš 2005” sa 763 boda, a na trećem mestu je PK “Valis” sa osvojenim 661 bodom i ukupno osvojenih 17 medalja u individualnim disciplinama (10 zlatnih, 4 srebrne i 3 bronzane) i dve zlatne medalje u štafetnim trkama.

Po dve zlatne medalje osvojile su Eva Đurica (94.) – 200 m delfin i 200 m mešovito i Anđelka Petrović (92.) – 200 m slobodno i 200 m leđno. Po zlatnu i srebrnu medalju osvojili su Marija Nikolić (95.) – 200 m slobodno i 200 m leđno, Stefan Zimonjić (94.) – 200 m prsno i 200 m mešovito, Tijana Jakovljević (91.) – 200 m mešovito i 200 m slobodno i Vanja Petronijević (91.) – 200 m slobodno i 200 m leđno. Zlato i bronzu osvojio je Lazar Ranković (94.) u disciplinama 200 m slobodno i 200 m leđno. Jedna zlatna medalja u disciplini 200 m delfin pripala je Marku Beljiću (94.), a po jednu bronzanu medalju osvojili su Dimitrije Jovanović (94.) i Aleksandar Dobriković (93.) u disciplini 200 m prsno. Muška štafeta u kategoriji pionira i ženska štafeta u apsolutnoj konkurenciji osvojile su po zlatnu medalju u disciplini 4 x 50 m slobodno.

PK “Valis” je na ovom takmičenju predstavljalo 27 plivača, a pored nabrojanih osvajača medalja svojim dobrim rezultatima bodove za PK “Valis” osvojili su i Nikola Lalović (99.), Dimitrije Marković (98.), Tatjana Dobriković (97.), Ana Milošević (97.), Milica Đurić (97.), Jelena Marković (96.), Dragana Bogićević (96.), Darinka Bogdanović (96.), Andrija Bebić (96.), Milan Marković (96.), Nikola Marković (96.), Milan Milosavljević (96.), Jovan Tetiković (96.), Milica Vesić (95.), Lazar Marković (95.), Dimitrije Dragojlović (95.) i Srđan Maksimović (94.), sa trenerima Vladimirom Boškovićem, Branislavom Petrovićem i Branislavom Kovačevićem.

Deo ekipe PK “Valis” je iz Jagodine otputovao za Kruševac na jednonedeljne pripreme, gde će naredne subote biti održano drugo kolo Zimske lige PSCS. Narednog vikenda na programu je i “Mimoza kup” u Herceg Novom na kome će verovatno nastupiti i neki plivači “Valisa” u ekipi reprezentacije Srbije.