infakt__frame.jpgTročlana ekipa PK Valis osvojila je 12 medalja i pet titula kadetskih vicešampiona države na zimskom Prvenstvu Srbije za kadete, omladince, seniore i apsolutnu kategoriju. Takmičenje je održano proteklog vikenda u Novom sadu a vučestvovala su 204 takmičara iz 25 plivačkih klubova.
Anđelka Petrović je na ovom takmičenju osvojila ukupno sedam medalja i kadetsku titulu vicešampiona države u disciplinama 50m delfin i 50 m slobodno.

Vanje Petronijević osvojio je ukupno 5 medalja i titulu kadetskog vicešampiona u disciplinama 50 m i 50 m leđno, dok se Marko Dobriković uspeo je da se plasira u jedno B finale, i u tom finalu i kvalifikacionim trkama ostvario je odlična dva šesta i po jedno sedmo i osmo mesto u svojoj kategoriji.

Narednog vikenda na redu su pioniri – nastupiće na Prvenstvu Srbije u Somboru.