infakt__frame.jpgLetnje prvenstvo centralne Srbije za mlađe pionire održano je
11.jula, SRC «Petnica», Valjevo.
U konkurenciji plivačkih klubova iz Kruševca, Niša, Jagodine, Kragujevca, Kraljeva, Zlatibora i Valjeva, najuspešniji je bio PK »Delfin« iz Kragujevca sa osvojenih 1143 bodova, drugo mesto zauzeo je PK »Valis« sa 945 bodova, a treći je bio PK »Niš 2005« sa osvojenih 405 bodova.

Po broju osvojenih medalja najuspešniji su bili plivači PK »Valis« – osvojili su ukupno 35 medalja i to 15 zlatnih, 8 srebrnih i 12 bronzanih.

Titule prvaka centralne Srbije u kategoriji mlađih pionira osvojili su: Zimonjić Stefan (94.) u disciplinama 100 i 50 m prsno, 200 m mešovito i 400 m slobodno, Jovanović Dimitrije (94.) u disciplinama 100 i 50 m slobodno, Ranković Lazar (94.) u disciplini 100 m leđno i muška ekipa štafeta u sastavu Jovanović, Zimonjić, Ranković i Beljić u disciplinama 4 x 100 m slobodno i 4 x 100 mešovito.

Titule prvaka centralne Srbije u kategoriji pionira osvojile su Đurica Eva (94.) u disciplinama 100 i 50 m slobodno i 100 i 50 m delfin i Nikolić Marija (95.) u disciplinama 100 i 50 m prsno.

Srebrne medalje u kategoriji mlađih pionira osvojili su: Jovanović Dimitrije (94.) u disciplinama 200 m mešovito i 50 m delfin, Ranković Lazar (94.) u disciplinama 50 m leđno i 400 m slobodno, Beljić Marko (94.) i Stojanov Jelena (96.) u disciplini 50 m prsno.

Srebrne medalje u kategoriji pionira osvojila je Nikolić Marija (95.) u disciplinama 100 i 50 m slobodno.

Bronzane medalje u kategoriji mlađih pionira osvojili su: Beljić Marko (94.) u disciplinama 100 i 50 m slobodno i 100 m prsno, Bebić Luka (94.) u disciplini 100 m leđno i 50 m delfin, Stojanov Jelena (96.) u disciplini 100 m prsno, muška ekipa štafeta u sastavu Bebić L., Bebić A., Prlić i Dragojlović u disciplinama 4 x 100 m slobodno i 4 x 100 mešovito i ženska ekipa štafeta u sastavu Dobriković, Knežević, Divolić i Stojanov u disciplini 4 x 100 m slobodno.

Bronzane medalje u kategoriji pionira osvojio je Dobriković Aleksandar (93.) u disciplinama 100 m slobodno i 100 i 50 m prsno.

Naše plivače uskoro očekuju najvažnija letnja takmičenja – državno prvenstvo za kadete, omladince i apsolutnu kategoriju biće održano 22. i 23. jula u Nišu, državno prvenstvo za mlađe pionire zakazano je za 29. jul, a najbolji pioniri Srbije nadmetaće se 05. i 06. avgusta u Vrbasu.