Košarkaši Metalca posle neizvesne završnice savaldali su ekipu Zadra i zabeležili četvrtu prvenstvenu pobedu u ovogodišnjem takmičenju.

Iako je Metalac najvećim delom meča bio bolji rival, lako je mogao da izgubi od hrvatskog predstavika. Valjevci su odigrali odlično drugu četvrtinu pa se na poluvreme otišlo sa +14 poena (41:27). U trećoj četvrtini zadrani su vrlo brzo smanjili tu prednost, a u poslednjem minutu utakmice, usledila je penal završnica u kojoj se domaćin ipak bolje snašao i osvojio nove prvenstvene bodove. Pobedu su igrači Metalca poposvetili Đorđu Majstoroviću, koji se u četvrtak na treningu povredio. Ekipa Zadra do ove utakmice imala je tri vezane pobede. Najefikasniji u Metalcu bio Malešević sa 17 poena i pet uhvaćenih lopti, dok je Jevtović postigao 13 poena uz 11 skokova. Ubedljivo najbolji u Zadru je bio Ante Delaš sa 25 poena i četiri asistencije. Metalac Farmakom sada ima skor od četiri pobede i pet poraza, a u narednom kolu gostovaće ekipi Tajfun.