infakt__frame.jpgNa međunarodnom mitingu u Kragujevcu, koji je organizovao plivački klub “Radnički”, a na kome je učestvovalo 680 plivača iz 31 kluba iz Srbije, BIH i Bugarske, plivači “Valisa” su imali još jedan uspešan nastup. Naš klub je predstavljalo 36 plivača svih uzrasnih kategorija, u jakoj konkurenciji tim je osvojio 12 medalja, od čega jednu zlatnu, četiri srebrne i sedam bronzanih. Jedinu zlatnu medalju osvojila je Milica Ristić ostvarivši vredan rezultat u disciplini 50m leđno (37,26).
Po dve medalje su osvojili: Filip Puce dve srebrne medalje u disciplinama 50m leđno (35,17) i 100m leđno (1:17,93), a Jana Mitrović, najmlađa takmičarka kluba, dva treća mesta u disciplinama 50m slobodno (52,16) i 50m prsno (1:04,80). Po jednu medalju su osvojili: Anđelija Damnjanović drugo mesto u disciplini 50m prsno (43,48), Barbara Spolador je u disciplini 100m prsno u cilj ušla kao druga (1:32,90), Srđan Maksimović bronzana medalja u disciplini 50m leđno (37,15), Božica Andrić stigavši u cilj kao treća u disciplini 50m prsno (40,63), Srećković Sergej treće mesto u diciplini 50m prsno (40,09), Božić Slavica je osvojila bronzu u disciplini 200m slobodno (2:34,88). Štafeta u sastavu: Todorčević Tijana, Lazić Anđela, Tomašević Jana i Ristić Milica je osvojila bronzanu medalju u disciplini 4x50m slobodno (2:30,62).
“Masovno učešće na poslednjim takmičenima, sve veća brojnost našeg članstva ukazuje veliko interesovanje u Gradu za plivanjem, uz stručan rad dolazi se i do sve boljih rezultata, ukoliko na sve to dodamo zdravstveni i pedagoški aspekt rada sa decom i mladima u plivanju, jasno je da opravdavamo definiciju bazičnog sporta. Sezona se polako zahuktava, a sada smo zadovoljni ostvarenim rezultatima, a svi zainteresovani mogu postati naši članovi radnim danima od 18h na bazenu Tehničke škole” kaže predsednik kluba Branislav Kovačević.