Valis plivacki klub.jpg7 medalja, jedan državni rekord, 5 titula prvaka i jedna titula vicešampiona Srbije rezultati su PK Valis na Prvenstvu Srbije održanom proteklog vikenda u Bečeju.

nđelka Petrović je u tri discipline u kojima je učestvovala osvojila je ukupno 5 zlatnih i jednu srebrnu medalju. U disciplini 200 m mešovito postavila je novi nacionalni seniorski rekord (2:18,64) i osvojila titule prvaka Srbije u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji. U istim kategorijama je osvojila titule prvaka Srbije u disciplini 200 m leđno, dok je u disciplini 50 m slobodno seniorski vicešampion i juniorski prvak Srbije.

Vanja Petronijević osvojio je bronzanu medalju u disciplini 100 m leđno u juniorskoj konkurenciji, dok je u disciplinama 50 m leđno, 50 m slobodno i 100 m slobodno bio četvrti, a na 200 m leđno šesti.

Kadet Stefan Zimonjić (94.) i pionir Nemanja Živković (95.) takođe su postigli dobre rezultate.

Narednog vikenda na programu je Prvenstvo Srbije za Mlađe pionire.