metalac.jpgSjajnu pobednicku seriju košarkaši Metalca nastavili su i posle gostovanja u Kruševcu, savladavši Napredak rezultatom 88:84. Posle 20 minuta izjednacene igre, tokom koje se dešavalo sve i svašta, Valjevci su pocetkom drugog poluvremena serijom 11:0 prvo anulirali prednost Napretka, potom i poveli sa 32:31.

Iako je skoro ceo treci period domacin bio dominantan, u finišu ovog dela igre, tacnije u 28. minutu, Dragomir Marojevic je sa pet vezanih poena odveo Metalac ponovo u plus (64:61).

Neverovatan pad domacina desio se pocetkom poslednjeg perioda. Metalac je bio strpljiv i serijom koševa stigao do pobede.

Metalac u sredu 12. novembra na svom terenu docekuje ekipu Lions-a iz Vršca.