Valis plivacki klub.jpgPlivači Valisa osvojili us po dve zlatne, srebrne i bronzane medalje na Pojedinačnom prvenstvu Srbije za kadete, omladince i u apsolutnoj kategoriji koje je održano proteklog vikenda u Beogradu.

Učestvovalo je 208 takmičara iz 32 plivačka kluba iz Srbije, Makedonije, Crne Gore, Španije, Slovenije, Islanda i Južnoafričke Republike.

Između dva juniorska prvenstva Anđelka Petrović je u disciplinama 50 m i 100 m slobodno u apsolutnoj konkurenciji bila druga iza srpske olimpijke Miroslave Najdanovski, dok je u kadetskoj konkurenciji u istim disciplinama bila ubedljivo najbolja sa dva osvojena zlata.

Juniorka Tijana Jakovljević osvojila je bronzanu medalju u disciplini 50 m slobodno, dok se u disciplini 100 m slobodno plasirala na četvrto mesto.

Junior Vanja Petronijević osvojio je bronzanu medalju u disciplini 50 m leđno, a u disciplinama 50 m slobodno plasirao se na četvrto i 100 m slobodno na sedmo mesto.