Valis plivacki klub.jpgU konkurenciji 14 ekipa sa područja centralne Srbije sa više od 200 plivača, plivači “Valisa” osvojili su ukupno 13 medalja ( 8 zlatnih, 3 srebrne i 2 bronzane) u Drugom kolu Letnje lige Plivačkog saveza Centralne Srbije koje je održano proteklog vikenda u Nišu.
Prema propozicijama takmičenja, svaki učesnik imao je pravo nastupa u dve discipline u svojoj kategoriji i jednoj štafetnoj trci.

Anđelka Petrović (92.) i Marija Nikolić (95.) osvojile su po dva zlata, Tijana Jakovljević (91.) – zlato i srebro, Eva Đurica (94.) – dva srebra, Lazar Ranković (94.) – 2 bronze i Vanja Petronijević (91.) – zlato. Po zlatni medalju osvojili su muška pionirska štafeta u sastavu L. Ranković, N. Živković, L. Bebić i D. Jovanović i ženska štafeta u apsolutnoj konkurenciji u sastavu M. Nikolić, E. Đurica, T. Jakovljević i A. Petrović.

Treće kolo letnje lige PSCS biće održano 21. juna u Jagodini.

Takože proteklog vikenda u Novom Sadu održan je Međunarodni plivački miting „ZMAJ 2008″,
a Lazar Marković iz PK Valis osvojio je bronzanu medalju.

PK “Valis” je na ovom takmičenju predstavljlo je ukupno 13 plivača: Lazar Marković (95.) osvojio je bronzanu medalju u disciplini 50 m leđno, dok su ostali plivači Andrea Marković (00.), Nikola Lalović (99.), Dimitrije Marković (98.), Milica Đurić (97.), Jelena Marković (96.), Dragana Bogićević (96.), Valentina Puce (96.), Andrija Bebić (96.), Matej Trindić (96.), Milica Vesić (95.), Dimitrije Dragojlović (95.) i Srđan Maksimović (94.) isplivali svoje nove lične rekorde.

Naredne subote, 14. juna, na programu je XI plivački miting Petnica kup čiji je prganizator PK „Valis”.