Program manifestacije “Petrovdanski dani” počinje u petak 11. jula od 17 časova, kada će se održati Radionica za izradu lila. U 19 časova je Dečji defile i maskenbal, a potom izložba narodne radoinosti i tradicionalnih jela, zložbe fotografija “Najlepši dvorišni kutak” i “Kamenica iz prošlosti”. Od 20 časova je kulturno-umetnički program, nastupiće dva kulturno-umetnička društva i biće odigrana predstava koje su pripremile deca iz OŠ “Milovan Glišić”. Glavni događaj je Lilijada koja počinje u 21 sat.

Organizatori su najavili i vatromet kojim se dočekuje praznik Petrovdan.

Drugog dana manifestacije, 12. jula, Valjevska Kamenica obeležiće svoju slavu, Petrovdan, a biće organizovana i Prva petrovdanska prasicijada. To je takmičenje u pečenju prasadi, a pored toga biće spreman i gulaš.

Od 9 do 13 časova biće organizovano Medicinsko selo, a lekari iz Zdravstvenog centra Valjevo obavljaće besplatne preglede meštana Kamenice. U 14.30 časova je proglašenje pobednika u takmičenju pečenja prasićai u spremanju gulaša. U 15 časova je tradicionalna Litija od škole do krsta, u 15.30 časova rezanje slavskog kolača i slavski ručak. Seoske olimpijske igre i sportski turniri su na programu u 18 časova na stadionu “Topilice”. Uveče je vašar u Kamenici.

Petrovdanski dani u Valjevskoj Kamenici održavaju se od 1992. godine i predstvljaju spoj narodnih običaja, tradicije i kulturnog i verskog nasleđa.

Nosilac organizacije manfestacije “Petrovdanski dani 2025” je Udruženje žena Valjevska Kamenica, u saradnji sa Mesnom zajednicom Kamenica, OŠ “Milovan Glišić”, Crkvom Svetog oca Nikolaja Mirlikijskog, FK Mladost, preduzećim “Vlašić Prom” i “Podgorac-Metal”. Organizaciju “Petrovdanskih dana” u Valjevskoj Kamenici i ove godine pomaže Turistička organizacija Valjevo.

Prikaži još ovjava iz Grad
Comments are closed.

Pročitajte još

„Сретењски турнир 2026“ у баскету 3×3

УФК Валис и КК Раднички од 4–17. фебруара организују „Сретењски турнир 2026“ у баскету 3&#…