Valjevski košarkaši ostvarili su veoma značajnu pobedu u 13. kolu regionalne lige savladavši na svom terenu ekipu Mege sa 83:76 i tako prekinuli seriju od tri uzastopna poraza. Ekipa Mege oja je do ove utakmice imala 9 pobeda i tri poraza dobila je samo prvu četvrtinu, a Metalac je prelomio utakmicu serijom 5:0 početkom drugog poluvremena, kada je došao do devet poena razlike.

Najefikasniji u Metalcu bio je Dušan Kutlešić sa 20 poena, 5 ukradenih lopti 3 skoka i asistencije, a dvocifreni su bilii Jevtović sa 16 poena i 6 skokova, Gabrić sa 14, Malešević i Jošilo sa po 11 poena. U gostujućoj ekipi Nikolić je postigao 15, Ivanović 13, a poen manje Aranitović.

Drugi deo prvenstva nastavlja se već narednog vikenda kada će Metalac gostovati u Beogradu ekipi Partizana.
Podsećanja radi, u sezoni 2014/15. Metalac je na kraju prvog dela sezone imao skor od 4 pobede i 9 poraza i bio na 12 poziciji, dok ove godine imaju pobedu više i bolji plasman za jednu poziciju.