Valjevski rukometaši poraženi su od ekipe Dinama iz Pančeva sa 28:24. Reč je o zaostaloj utakmici prvog kola koju Metalac zbog organizacionih i kadrovskih problema nije mogao organizovati.

RSS imao je razumevanja i dozvolili su da ekipa naknadno odigra susret, ali valjevski tim ni u ovom susretu nije uspeo da zabeleži pobedu. Rukometaši „Dinama“ koji su od početka meča važili za favorita, i od samog starta utakmice imali su prednost koja je na poluvremenu iznosila 5 golova. Sredinom drugog poluvremena „Dinamo“ je vodio sa čak devet golova, da bi u poslednjih 20 minuta Metalac uspeo da spusti tu prednost na -4. Zanimljivo je i da je u utakmici dosuđeno 17 isključenja, 7 za domaćina i 10 gostujućem timu i to gotovo sva u drugom poluvremenu. Narednu utakmicu, ekipa Metalca odigraće sa Zlatarom iz Nove Varoši, a valjevci će ponovo biti domaćini.