Rukometaši Metalca i dalje su bez pobede u ovogodišnjem takmičenju u Super b ligi. Sa 35:23 iz gubili su od ekipe RK Topličanin. U prvom poluvremenu valjevci su imali prednost samo u prvih desetak minuta igre. Do kraja poluvremena tim iz Prokuplja uspeo je da stekne 3 gola prednosti pa se na odmor otišlo pri rezultatu 16:13 za goste. U drugom poluvremenu rukometaši Topličanina već u 36 minutu imali su +5. Stizali su valjevski rukometaši i na -2, ali su gosti uglavnom iz kontri do kraja utakmice samo uvećavali prednos i ostvarili četvrtu prvenstvenu pobedu. Rukometaši Metalca u ovoj utakmici bili su oslabljeni neigranjem Stojanovića i Lukića, pa su i dalje u ovogodišnjem takmicenju bez pobede.

Do kraja jesenjeg dela prvenstva ima još četiri kola, a u klubu se nadaju da će na polusezoni rešiti kadrovske probleme i bolje startovati u drugom delu sezone.

U nedelju 8. novembra, rukometaši Metalca odigraće zaostalu utakmicu iz prvog kola sa ekipom Dinama iz Pančeva.