petrovic. ds stranka.jpgDok lokalni vlastodršci sastancenjem s mladim Valjevcima, navodno brinu o njima – obecavajuci im „svetlu buducnost”, dotle, bez ikakvih jasnih kriterijuma, postavljaju pojedince na najvažnije gradske funkcije! Tako, npr. osobu koja nije bila dobra za zamenika gradonacelnika, samo posle nekoliko meseci su postavili za pomocnika gradonacelnika! Ako je neko bio promašaj, kao zamenik gradonacelnika, zbog nestrucnosti, nesposobnosti i bahatosti, šta je garancija i ko od lokalnih vlastodržaca garantuje gradanima Valjeva da ce ista osoba obavljati funkciju pomocnika gradonacelnika – strucno, pristojno i u interesu svih naših sugradana?

Dok mladim Valjevcima, koje okupljaju, obecavaju da ce znanje i strucnost biti ulaznica – kriterijum za dobijanje šanse za posao i napredovanje u karijeri, dotle lokalni vlastodršci traže da se poveca broj funkcionerskih poslova (zamenici direktora) u javnim komunalnim preduzecima i da se na njih imenuju osobe na osnovu politickog kriterijuma a ne na osnovu strucnosti i sposobnosti.

Zato, mladim Valjevcima, koji ulažu velike napore i energiju da bi došli do što više razlicitih strucnih znanja, porucujemo da ne veruju lokalnim vlastodršcima na osnovu onoga što im oni govore i obecavaju, vec na osnovu onoga što oni prakticno rade. Ovakvim prakticnim ponašanjem, lokalni vlastodršci zapravo šalju poruku da Valjevu nisu potrebni strucni i obrazovani mladi Valjevci, vec politicki podobni!

Prikaži još ovjava iz Društvo
Comments are closed.

Pročitajte još

Распуст од 24. децембра? Влада данас доноси одлуку

Министарство просвете упутило предлог Влади Србије да зимски распуст почне једнако за осно…