Beograd- Zamena zdravstvenih knjižica počeće odmah posle 1. januara i trajaće godinu dana, saopštila je Svetlana Vukajlović, direktorka Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje (RZZO). Ona je na pres konferenciji objasnila da će nova zdravstvena knjižica omogućiti bolju i efikasniju komunikaciju sa RZZO, domovima zdravlja i apotekama, te da će biti bolje zaštićena od falsifikovanja i drugih zloupotreba.
Zamena zdravstvenih knjižica obavljaće se besplatno u svim filijalama RZZO do kraja 2007. Prva zamena koja treba da pokaže koliko je vremena potrebno i kako će proces zamene teći počeće za 15 do 20 dana u filijali RZZO u Novom Sadu. Buduća zdravstvena knjižica, jedinstvena za sve osiguranike u Republici, imaće šest strana, u plavo-žutoj boji. U njoj će biti upisana krvna grupa osiguranika, što dosad nije bilo obavezno. Tekst će biti ispisan na srpskom jeziku ćiriličnim pismom, dok će na području matične filijale na kojoj je u službenoj upotrebi jezik nacionalnih manjina, pored teksta na srpskom, knjižica biti ispisana i jezikom te manjine.
Uz pomoć nove knjižice i elektronske evidencije osiguranika biće znatno smanjeni vreme popunjavanja raznih obrazaca, recepata i drugih dokumenta, jer će ti podaci već postojati u evidenciji osiguranika. Uvođenjem elektronskog sistema u zdravstvu osiguranik će imati jedinstven lični broj, kao i poreski identifikacioni broj.
-
Besplatni skrining pregledi za respiratorne bolesti u Valjevu
Nacionalno udruženje “Alergija i ja” u subotu, 5. oktobra 2024. godine organizuje besplatn… -
Обележен Светски дан срца
– Свака превентивна контрола је добродошла, поред редовних планских контрола. Спрове… -
Valjevski ortopedi na Svetskom ortopedskom kongresu
Zdravstveni Centar Valjevo, Služba ortopedije sa traumatologijom uz saradnju sa odeljenjem…
Prikaži još ovjava iz Zdravlje
Comments are closed.
Pročitajte još
Besplatni skrining pregledi za respiratorne bolesti u Valjevu
Nacionalno udruženje “Alergija i ja” u subotu, 5. oktobra 2024. godine organizuje besplatn…