U derbiju sezone u Bogatiću, pred oko 500 gledalaca, vodeće ekipe Кolubarsko-mačvanske zone Mačva i Železničar odigrali su čvrstu i borbenu utakmicu, koja je završena bez golova. Prilika je bilo na obe strane, a čini se da je bolje propustio Želja, pre svega zahvaljujući odličnim odbranama golmana domaćih Veselinovića. S druge strane Zadrugar je ubedljivo savladao OFК Divci sa 4:0. Trostruki strelac bio je Vlada Jerinić, koji je golove postigao u 31, 41. i 86. minutu, dok je Simeunović mrežu Divčana zatresao u 60. minutu. Posebno je atraktivan bio drugi gol Jerinića iz voleja, koji je podigao publiku na noge.
Trka dva vodeća tima će se nastaviti, korak drži i valjevski Radnički koji je juče na svom stadionu savladao imenjaka iz Loznice sa 1:0. Mačva i Železničar imaju po 32 boda, a Radnički 29. Zadrugar je sa 20 bodova zadržao devetu poziciju. Nove pobede zabeležili su ljiški Spartak, protiv Borca iz Lešnice, i mionička Ribnica – sa 3:0 ubedljiva protiv Vrelo sporta. Sledećeg vikenda (nedelja) Želja dočekuje Brezovicu, dok Zadrugar u Кrupnju igra protiv petoplasiranog Rađevca.