Header ad 728×90
Header ad 728×90
Header ad 728×90
Header ad 728×90
Header ad 728×90
Header ad 728×90
Header ad 728×90
Header ad 728×90
Header ad 728×90
Header ad 728×90
Header ad 728×90
120 x 600
120 x 600
120 x 600
120 x 600
120 x 600
120 x 600
120 x 600
120 x 600
120 x 600
120 x 600
120×240
120×240
120×240
120×240
120×240
120×240
120×240
120×240
120×240
120×240
120×240
120×240
120×240

Održana 13. smotra dečijih folklornih ansambala Srbije

13. Smotru dečjih folklornih ansambala Srbije svečano je otvorio u ime domaćina Grada Valjeva, član Gradskog veća, gospodin Dejan Bogojević a publiku je u ime organizatora pozdravio i sekretar Saveza amatera Srbije gospodin Srboljub Ninković.

Na 13. Smotri u kategoriji koreografisanog folklora uzrasta do 15 godina, takmičilo se 19 ansambala iz različitih krajeva Srbije.

Veliki podstek pružilo je Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije kroz sredstva koja su odobrena na konkursu Ministarstva u oblasti – savremeno stvaralaštvo u 2018. godini, što nije bio slučaj u proteklim godinema. Upravo ta činjenica potvrđuje da je značaj ovog takmičenja prepoznat na najvišem nivou i da treba nastaviti sa negovanjem i razvijanjem ove manifestacije.

Pomoć u realizaciju Smotre, pružili su nam:

– Grad Valjevo

– Savez amatera Srbije

– Centar za negovanje tradicionalne kulture Abrašević-čiji igrači su kao volonteri bili domaćini takmičarima

ORGANIZATORI SMOTRE:

SAVEZ AMATERA SRBIJE

CENTAR ZA KULTURU VALjEVO

OCENjIVAČKA KOMISIJA:

BOGDANKA ĐURIĆ- koreograf

MILAN BRUJIĆ- koreograf

MILE VUJČIN-koreograf

Mr. MIRJANA DROBAC- etnomuzikolog

VILMA NIŠAKOVIĆ- etnolog

POBEDNICI 13. SMOTRE DEČJIH FOLKLORNIH ANSAMBALA SRBIJE

ZLATNE PLAKETE

KUD „STANKO PAUNOVIĆ“ NIS-RNP PANČEVO

IGRE IZ DONjE JASENICE

KOREOGRAF: DEJAN TRIFUNOVIĆ

MUZIČKI ARANŽMAN: SORIN BOLjANAC

KUD ,,ĐERDAN“ VALjEVO

IGRE IZ KNjAŽEVCA

KOREOGRAF: MLAĐEN MARKOVIĆ

MUZIČKI ARANŽMAN: ALEKSANDAR GAVRILOVIĆ

KUD ,,STEFAN NEMANjA“ KRALjEVO

IGRE OKOLINE NIŠA

KOREOGRAF: DRAGOLjUB MILOSAVLjEVIĆ

MUZIČKI ARANŽMAN: IVAN JEVTOVIĆ

SREBRNE PLAKETE

KUD ,,SEVOJNO“ SEVOJNO

IGRE VLAHA CARANA

KOREOGRAFI: GORAN PAUNOVIĆ I VLASTIMIR VELjOVIĆ

MUZIČKI ARANŽMAN: GORAN MITRAŠINOVIĆ

DK ,,IZVOR“ VALjEVO

ĐURĐEVDANSKO DRUGANjE

KOREOGRAF: DRAGOMAN MEDULOVIĆ

MUZIČKI ARANŽMAN: MILAN GOLUBOVIĆ

SKC „VUK STEFANOVIĆ KARADžIĆ“ BAČKA TOPOLA

„POIGRSJMO OVU IGRU“ PESME I IGRE SRPSKOG ŽIVLjA SARAJEVSKOG POLjA

KOREOGRAF: DAMIR ŠIPOVAC

MUZIČKI ARANŽMAN: JULIJAN RAC

BRONZANE PLAKETE

KUD „ĐORĐE MALETIĆ“ JASENOVO – OPŠTINA BELA CRKVA

VLAŠKE IGRE CRNOREČJA

KOREOGRAF: JELENA ŠTETIĆ

MUZIČKI ARANŽMAN: NATAŠA MILOSAVLjEVIĆ

ŽKUD ,,DULE MILOSAVLjEVIĆ“ ČAČAK

IGRE IZ LEVČA

KOREOGRAF: ZORAN JEFTIĆ

MUZIČKI ARANŽMAN: ALEKSANDRA SMREKIĆ

KUD ,,KOPAONIK“ LEPOSAVIĆ

IGRE CENTRALNOG KOSOVA

KOREOGRAF: ĐORĆE LAKUŠIĆ

MUZIČKI ARANŽMAN: ALEKSANDAR SMREKIĆ

Povezano

Ostavite vaš komentar