U nedelju je odžano prvo kolo prvenstva centralne Srbije, na kome je učestvovalo 11 plivača “Valisa” predvođenih trenerima Vladimirom Boškovićem i Branislavom Kovačevićem.
Najuspešnija takmičarka kluba je bila Maša Cvetković sa najboljim rezultatom u disciplini 50m slobodno (34,23) i osvojenim prvim mestom, u disciplini 200m slobodno je osvojila srebrnu medalju sa vremenom 2:43,06, dok je u disciplini 200m delfin deonicu savladala za 3:31,13 minuta i stigla do drugog mesta. Posle prvog kola, Maša Cvetković je najbolja takmičarka plivačkog saveza centralne Srbije u pionirskoj kategoriji (kriterijum je zbir tri discipline).
Juniorska štafeta u sastavu: Milica Ristić, Anđelija Damnjanović, Jana Mitrović i Tijana Todorčević je u disciplini 4x50m mešovito postala prvak centralne Srbije uz vreme 2:16,34 minuta, što je ujedno bilo i najbolje vreme na takmičenju u svim štafetnim kategorijama.
Posle prvog kola, juniorke plivačkog kluba “Valis” su na drugom mestu u ekipnom plasmanu.
 Anđelija Damnjanović je u disciplini 100m prsno osvojila srebrnu medalju sa vremenom 1:22,04, dok je u disciplini 100m mešovito stigla do trećeg mesta (1:18,51). Milica Ristić je u disciplini 200m leđno trku završila na drugom mestu savladavši deonicu za 2:49,21 minuta. Tijana Todorčević je u disciplini 200m slobodno u cilj ušla treća sa vremenom 2:21,38. Simon Stefanović je u disciplini 50m leđno stigao do bronze (35,66). Jana Tomašević, Anja Radojević, Ognjen Dašković, i Danica Đurić su u svojim disciplinama ostvarili dobre rezultata i pomerili svoje lične rekorde.
“Rezultatima na prvom takmičenju u sezoni smo zadovoljni, vidi se napredak plivača u svim kategorijama, a dokaz tome su i uspesi koje su ostvarili u prvom kolu. Nedostatke koje smo uočili ćemo ispravljati i pokušati da još podignemo formu za međunarodni nastup u Sarajevu, i drugo kolo prvenstva centralne Srbije. Početak sezone je dobar”, kaže sportski direktor kluba Vladimir Bošković