Na drugom kolu prvenstva centralne Srbije, koje je održano u Kruševcu u subotu nastupilo je šest plivača Valisa, predvođenih trenerom Branislavom Kovačevićem. Najuspešnija takmičarka Valisa, Maša Cvetković je  osvojila dve bronzane medalje u dicplinama 50m delfin, i 200m mešovito. Milica Ristić je u discipni 100m leđno druga u regionu centralne Srbije, dok su Tomašević Jana i Đurić Danica u svojim disciplinama 100m delfin i 100 m leđno stigle do bronzanih odličja. Dobre nastupe imali su Emilija Aćimović i Marko Todorčević.
U subotu je održan i plivački miting u Lazarevcu, na kome je učešće uzelo 15 klubova sa 204 plivača. Plivački klub “Valis” je predstavljalo 20 plivača prevođenih trenerom Vladimirom Boškovićem.
Najuspešniji takmičari Valisa su bili Anđelija Damnjanović i Vukašin Radovanović sa po dve zlatne medalje i po dve bronzane medalje. Anđelija Damnjanović je bila najbolja u disciplinama 50m prsno i 100m prsno, a u disciplini 200m mešovito je stigla do bronze. Vukašin Radovanović je bio najbolji u disciplinama 100m leđno i 50m leđno, a u disciplini 50m slobodno je stigao do bronze.
Todorčević Tijana je u disciplini 50m slobodno bila najbrža, dok je u disciplini 100m slobodno stigla do srebrne medalje. Jevtić Marija je u disciplinama 50m slobodno i 50m leđno osvojila bronzane medalje. Dašković Ognjen je u disciplini 50m leđno u cilj stigao drugi. Perišić Teodora je u disciplini 100m prsno osvojila srebrnu medalju. Stojanović Petar je u disciplini 50m leđno u cilj stigao treći. Bronzane medalje su osvojili  Raković Đurđa u disciplini 100m leđno i Krstić Matija u disciplini 100m delfin.
Štafeta Valis u sastavu Dašković, Damnjanović, Radovanović, Todorčević je u disciplini 4x100m mešovito osvojila bronzanu medalju.