Košarkaši Metalca uspeli su da na gostovanju u Laktašima savladaju ekipu Igokee sa 66:60 i ostvare značajnu šestu pobedu u sezoni.

U prve dve četvrtine košarkaši Metalca imali su prednost i od 12 poena, da bi početkom treće deonice domaći igrači napravili seriju 11:2 i potpuno se vratili u meč. Nakon izjednačene borbe u prvih nekoliko minuta poslednjeg dela, trojke Kutlešića i Todorovića u 36. minutu donose Metalcu novu prednost – 52:60. Zahvaljujući promašajima igrača igokee i preciznim šutevima Jevtovića i slobodnim bacanjima koje koristi Jošilo bili su dovoljni da METALAC zabeleži značajnu pobedu. Najefikasniji u Metalcu bio je Jevtović sa 16, Kutlešić sa 15 i Gabrić sa 14 poena.

Nakon utakmice, Vladimir Đokić je rekao da je urađena veliku stvar, kao i da ekipu sada očekuje utakmica sa Sutjeskom i borba za opstanak u ABA ligi. Utakmica Metalac Sutjeska igra se u subotu 26. decembra od 17 sati u valjevskoj hali sportova.