Košarkaši Metalca izgubili su večeras od ekipe Crvene zvezde sa 68:62 (16:14, 19:17, 16:13, 17:18) u poslednjoj utakmici sedmog kola ABA lige.

Metalac je veoma dobro počeo utakmicu i posle tri minuta igre imao je 10 poena prednosti, međutim, Zvezda je zaigrala agresivniju odbranu, pa se na prvi odmor otišlo sa dva poena prednosti za goste. I druga četvrtina bila je izjednačena, ali je za sam kraj poluvremena Zvezda obezbedila +4.

U drugom poluvremenu Zvezda je uglavnom imala prednost, a osetniju razliku napravio je Simonović sa tri vezane trojke. Iako je Majstorović bio izuzetno raspoložen i postigao 28 poena, nije bilo dovoljno da se preokrene rezultat.

Za ekipu Zvezde je tri sekunde pre kraja utakmice debitovao Amerikanac Kvinsi Miler.