120×240
120×240
120×240
120×240

Violeta Janković, osvojila je titulu državnog prvaka u tenisu u konkurenciji do 14 godina

infakt__frame.jpgVioleta Janković, članica TK Metalac, osvojila je titulu državnog prvaka u konkurenciji do 14 godina na prvenstvu Srbije koje je nedavno održano u Novom Sadu. Violeta je u finalu savladala prošlogodišnju pobednicu u konkurenciji do 12 godina Ivu Banićević. Violeta Janković je učenica 7. razreda OŠ Milovan Glišić i već tri godine trenira tenis.

Trener mlade valjevske teniserke je Boža Matić koji smatra da je Violeta veoma talentovana i da tek treba da pokaže svoj maksimum. Prave mogućnosti će joj se pružiti tek nastupom na evropskim takmičenjima.

Osvajanjem titule u Novom Sadu Violeta je izborila mesto u juniorskoj reprezentaciji Srbije. Naredno takmičenje je u Francuskoj od 24. do 29. januara, a reč je o nezvaničnom prvenstvu sveta.