120×240
120×240
120×240

Anđelka Petrović višestruka vicešampionka Balkana

Valis plivacki klub.jpgAnđelka Petrović poslala je višestruka vicešampionka Balkana na juniorskom plivačkom balkanskom šampionatu, organizovanom od strane Plivačkog saveza Rumunije proteklog vikenda. Na ovom takmičenju učestvovali su najbolji plivači u kategoriji juniora iz 9 zemalja sa područja Balkana – Grčka, Srbija, Turska, Rumunija, Bugarska, Kipar, Bosna i Hercegovina, Crna Gora i Albanija.

Reprezentaciju Srbije na ovogodišnjoj Balkanijadi činilo je po 9 devojaka i 9 mladića, koji su u generalnom ekipnom plasmanu uspeli da se izbore za drugo mesto iza reprezentacije Grčke. Osvojili su ukupno 24 medalje – 19 u individualnim disciplinama (8 zlata, 6 srebra i 5 bronzi) i 5 u štafetnim disciplinama (1 zlato i 4 srebra). Treneri koji su bili uz uspešne srpske juniore su Dejan Pejinović, Srđan Filipović i Dragan Markovljev.

Izuzetan uspeh je i na ovoj Balkanijadi ostvarila plivačica PK “Valis” Anđelka Petrović koja je u svim disciplinama u kojima se takmičila osvojila medalje. Dve bronzane medalje pripale su joj u disciplinama 50 i 100 m slobodno, a četiri srebra i titule vicešampiona Balkana osvojila je u disciplini 200 m slobodno i kao članica štafete Srbije u disciplinama 4 x 200 m slobodno, 4 x 100 m mešovito i 4 x 100 m slobodno.

Pored Anđelke na ovom takmičenju su se istakli i Čaba Silađi (3 zlata i zlato u štafeti), Ivan Lenđer (2 zlata, 2 srebra i bronza, i zlato i srebro u štafetama), Tijana Vukanović (zlato, srebro, bronza i 3 srebra u štafetama), Jovana Bogdanović (zlato, srebro, bronza i 2 srebra u štafetama), Ivan Kopas (zlato i srebro i zlato i srebro u štafetama), Milan Silaški (zlato i srebro u štafetama), Marija Joksimović (2 srebra u štafetama), Jovana Nikolovski (2 srebra u štafetama) i Srećko Stefanović (srebro u štafeti).

Takođe proteklog vikenda u Velikim Crljenima održan je MARKOVDANSKI KUP 2008 na kome su plivači “Valisa” bili treći u ekipnom plasmanu sa 12 osvojenih medalja. Učestvovalo je više od 100 plivača iz 7 srpskih klubova.

Marija Nikolić (95.) – sa dve zlatne medalje i odličnim rezultatima osvojila je titulu najuspešnije plivačice u kategoriji devojaka rođenih 94. i 95. godine. Pored nje po dve medalje, po zlato i srebro osvojili su i Eva Đurica (94.) i Nikola Lalović (99.).
Po jedna srebrna medalja pripala je Milici Đurić (97.), Andriji Bebiću (96.) i Viktoru Đukniću (92.).
Bronzane medalje osvojili su Dragana Bogićević (96.), Aleksandar Dobriković (93.) i ženska štafeta u sastavu Đurica, Nikolić, Bogićević, Đurić.