infakt__frame.jpgValjevski biciklistički klub “Boba” učestvovao je na prvoj trci ovogodišnje sezone koja se boduje za Ligu Srbije 2008. Na trci koja je održana na kružnoj stazi Mišeluk, Valjevci su nastupili u dve kategorije takmičara i to u kadetima i mlađim kadetima. Kadeti su vozili 10 krugova ukupne dužine 35 kilometara, a najbolje plasirani valjevski biciklista bio je Nikola Arsić, koji je kroz cilj prošao sedmi, u vremenu pobednika, dok je Miloš Marjanović trku završio na 28.mestu u takozvanoj „zlatnoj sredini”.

U konkurenciji mlađih kadeta valjevac Aleksandar Zarić je zauzeo solidno deveto mesto. Stručni štab valjevskih biciklista je prilično zadovoljan navedenim rezultatima, jer po rečima trenera Zorana Vukosavljevića zbog loših vremenskih uslova ekipa do skora nije bila u stanju da normalno trenira na otvorenom, pa su na takmičenje otišli sa praktično par valjanih treninga. Ako se uzme u obzir i činjenica da se radi o apsolutnim početnicima, kojima je ovo bilo prvo pravo vatreno krštenje, onda su postignuti rezultati na otvaranju ovogodišnje sezone i više nego dobri. Sledeći „ispit” mladi biciklisti „polažu” polovinom aprila kada je na programu druga trka Lige Srbije u Beogradu.